RYCHLA PUJCKA LEVNE

RYCHLA PUJCKA LEVNE

Náš web Vám nabízí rychlé a levné půjčky.

Jít do banky či nikoliv?

6.1.2015 | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jít do banky či nikoliv?

V životě řešíme velké množství dilemat, velké množství otázek. Od těch banálních, jako je volba restaurace či košile na další den až po ty velké, jako je vhodné financování stavby vlastního rodinného domu. Něco vyřešíte hned, na něco je potřeba důkladnější analýzy. Pokud o to stojíte, povíme vám, jaké máte možnosti. Když si chcete vzít úvěr na bydlení, pak je vhodné pečlivě si rozmyslet, na koho se obrátíte.

Záleží také na vašich možnostech. Jak to myslíme? V případě takovéto velké investice je velmi důležité mít nějaké vlastní úspory. Sice to nemusí být stoprocentně platné, ale čím více jste schopni dát jako základ sami, tím spíše dosáhnete výhodnějších podmínek, jako je doba splácení nebo výše úrokové sazby, kterou bude vaše hypotéka zatížena. Je také velmi důležitým faktorem, zda máte čím ručit. U mnoha nebankovních společností sice nechtějí výpisy z registrů, ale zase požadují možnost ručení. Musíte počítat s tím, že vám nikdo nepůjčí jen tak, a ty společnosti, které se takto prezentují, byste měli co nejrychleji opustit a hledat jinde.

V případě ručení nemovitostí je důležitý odhad její ceny, protože na tomto údaji se poté bude odvíjet výše financí, které vám ta která společnost nabídne zapůjčit. Ale neznamená to, že pokud nemáte čím ručit, že se pomoci nedomůžete. Je to jen jedna z možností, kterou můžete využít.

Hledáním skutečně výhodného produktu se vyplatí strávit více času, zvláště u dlouhodobějších půjček a hypoték díky vlastní iniciativě a připravenosti můžete ušetřit i desetitisíce korun, a to už rozhodně stojí za uvážení, co myslíte? Myslet dopředu, myslet na to, co bude za pět, deset i dvacet let, to je to, co musíte i vy. Jistě znáte ze svého okolí či z vyprávění známých příběhy o tom, jak si někdo nevýhodně půjčil, protože si pozorně nepřečetl všechny body smlouvy a nyní může jen naříkat a platit. A přitom často i my samotní, když víme, jak to dopadlo u známého, jednáme jako on. Unáhleně, zbrkle, bez jakéhokoliv rozmyslu a jakékoliv představy, jak v budoucnu budeme řešit splátky a nečekané výdaje.

Je totiž dost dobře možné, že v průběhu těch let, kdy budeme splácet úvěr na dům, přijdeme o zaměstnání, budeme delší domu nemocní nebo se stane jiná, předem neplánovaná věc. I na tuto alternativu musíme myslet a i tato alternativa musí být ve smlouvě jasně ukotvena. Musíte mít nějakou jistotu, že budete mít možnost dál splácet, třeba nižší částky nebo mít možnost na čas přerušit splácení bez postihů. Vyvarujete se tak možnosti upadnout do dluhové pasti, která velmi často vede až k exekucím a osobním bankrotům. Dobře vybraná a pečlivě nastudovaná smlouva vás před tímto ochrání, proto nebuďte pasivní a sami hledejte nejvýhodnější produkty na trhu!

Pokud jsme ti pomohli našimi službami ohodnoť web +1, tweetni, nebo sdílej na Facebook!!!