RYCHLA PUJCKA LEVNE

RYCHLA PUJCKA LEVNE

Náš web Vám nabízí rychlé a levné půjčky.

Jste pro banku důvěryhodní?

10.2.2015 | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jste pro banku důvěryhodní?

Napadlo vás někdy, že pro banku nemusí být samozřejmost půjčit vám peníze? To, že chcete, většinou nestačí, musíte splňovat různé přísné požadavky k tomu, aby vám banka půjčila své cenné peníze. Pokud tedy zažádáte o půjčku, banka si vás začne prověřovat. Jednoduše řečeno, začne zjišťovat vaši bonitu.

Bonita vyjadřuje vaši schopnost splácet včas, řádně a přesně podle stanovených podmínek. Tento údaj závisí na opravdu veliké spoustě různých faktorů, proto je velmi individuální. Na čem všem závisí a jak je možné ji v pozitivním směru ovlivnit?

  • Osobní údaje – Tyto údaje jsou naprosto klíčové a mají obrovský význam. Zjišťuje se tedy věk, pohlaví, ale i dosažené vzdělání, stálost vašeho povolání, počet dětí, aktuální rodinný stav a tak podobně.
  • Příjmy – Příjmy jsou taktéž velice důležité. Započítává se do nich nejenom váš plat, ale také různé rodičovské příspěvky, příjmy, které získáváte například pronájmem bytu a tak dále.
  • Pravidelné výdaje – Výdaje hrají důležitou roli pro výpočet finální bonity. Samozřejmě že čím více pravidelných výdajů budete mít, tím méně výhodné to je.

Ptáte se, k čemu bance všechny tyto, mnohdy i velmi soukromé údaje jsou? Uveďme si to na příkladu.

35letý pan Novák má uzavřenou smlouvu na dobu neurčitou ve firmě, kde pracuje již 10 let. Má manželku, 2 děti, které společně vychovávají, a na účet mu chodí pravidelně osm tisíc z pronájmu garsonky ve vedlejším městě. Oproti tomu svobodný, mladý, 24letý pan Drozd právě dostudoval teologickou fakultu, hledá si zaměstnání a každý měsíc platí poměrně vysoký nájem a všechny ostatní výdaje. Otázkou je, kdo má vyšší bonitu? Samozřejmě, že pan Novák, poněvadž má stabilní práci, což se rovná pravidelné příjmy, má manželku, která v případě finanční neschopnosti musí pomoci a má kromě toho i vedlejší příjmy.

Pokud jsme ti pomohli našimi službami ohodnoť web +1, tweetni, nebo sdílej na Facebook!!!